Zmień swoje życie

W trakcie terapii leczenia alkoholizmu ważne jest aby podejść racjonalnie do całego procesu i mieć świadomość, że osoby które były uzależnione zawsze będą musiały zachować większą czujność.

Osoby, które są w trakcie terapii leczenia alkoholizmu początkowo powinny unikać miejsc i osób, które kojarzą się z jej dawnym stylem życia. Przebywanie w tym miejscu i wśród osób, z którymi niegdyś spożywało się alkohol może zmniejszyć motywację osoby chcącej pokonać nałóg. Jak wiadomo, to właśnie motywacja jest siłą napędową w walce z alkoholizmem i nie należy poddawać jej takim próbom.

Zmiana postawy osoby uzależnionej powinna się odbyć nie tylko w sferze towarzyskiej ale również powinna się odbyć w każdym niemal aspekcie życia. Warto zmienić dietę i znaleźć sobie hobby. Kiedy człowiek jest pochłonięty przez swoją pasję, łatwiej jest mu odciągnąć myśli od uzależnienia. Dzięki temu od trzeźwości niewiele go dzieli.

Warto zadbać także o zapewnieniu sobie chociaż odrobinę ruchu. Od dawna wiadomo, że ruch dobrze wpływa na pracę całego organizmu. Zdrowie fizyczne przejawia się także w ogólnym samopoczuciu pacjenta, nie od dziś bowiem wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Leczenie alkoholizmu oferujemy w naszej placówce w Kielcach: praktyka-esperal.pl

Terapia poprzez blogowanie

Żyjemy w świecie w którym, coraz szerszy dostęp do internetu sprawia, że możemy znaleźć odpowiedzi na niemal każe pytanie. Nie inaczej jest z leczeniem alkoholizmu. W sieci wiele osób chętnie wymienia się swoimi doświadczeniami i daje swoje świadectwo porzucenia nałogu alkoholowego.

Wiele osób uzależnionych prowadzi swoje wirtualne pamiętniki, gdyż jest to dla nich forma terapii. Opowiadając anonimowo o swoich przeżyciach zdejmuje ciężar jaki na nich spoczywa. Dodatkowo szukają wsparcia i zrozumienia dla swojej sytuacji. Jest to dobry sposób by przekazać światu swoje przemyślenia na praktycznie każdy temat. Dzięki tworzeniu blogów i przygotowaniu każdego wpisu o uzależnieniu w piszącym wzrasta świadomość stopnia uzależnienia.

Świadomość o uzależnieniu w procesie leczenia alkoholizmu jest niezbędna by terapia przyniosła jakiekolwiek efekty, Bez zrozumienia, że ma się problem ciężko osobom uzależnionym zerwać z nałogiem. Dojście i przyznanie się przed samym sobą do uzależnienia dla wielu osób bywa jednym z najtrudniejszych wyzwań.

Terapie alkoholowe dostępne są w naszej klinice w Białymstoku: alkoholowa.bialystok.pl