Terapia poprzez blogowanie

Żyjemy w świecie w którym, coraz szerszy dostęp do internetu sprawia, że możemy znaleźć odpowiedzi na niemal każe pytanie. Nie inaczej jest z leczeniem alkoholizmu. W sieci wiele osób chętnie wymienia się swoimi doświadczeniami i daje swoje świadectwo porzucenia nałogu alkoholowego.

Wiele osób uzależnionych prowadzi swoje wirtualne pamiętniki, gdyż jest to dla nich forma terapii. Opowiadając anonimowo o swoich przeżyciach zdejmuje ciężar jaki na nich spoczywa. Dodatkowo szukają wsparcia i zrozumienia dla swojej sytuacji. Jest to dobry sposób by przekazać światu swoje przemyślenia na praktycznie każdy temat. Dzięki tworzeniu blogów i przygotowaniu każdego wpisu o uzależnieniu w piszącym wzrasta świadomość stopnia uzależnienia.

Świadomość o uzależnieniu w procesie leczenia alkoholizmu jest niezbędna by terapia przyniosła jakiekolwiek efekty, Bez zrozumienia, że ma się problem ciężko osobom uzależnionym zerwać z nałogiem. Dojście i przyznanie się przed samym sobą do uzależnienia dla wielu osób bywa jednym z najtrudniejszych wyzwań.

Terapie alkoholowe dostępne są w naszej klinice w Białymstoku: alkoholowa.bialystok.pl